Ako skladovať zimné pneumatiky

Skladovanie zimných pneumatík v servise

Najjednoduchšie skladovanie je priamo v pneuservise, kde pri výmene na zimné alebo späť na letné pneumatiky necháte pôvodné uložené v špecializovanom servise. Autoservisy si za uskladnenie účtujú niekoľko eur, ale nemáte starosti so skladovaním.

Správne skladovanie zimných pneumatík v garáži

Ak chcete skladovať zimné pneumatiky v garáži, umiestnite ich na tmavom mieste tak, aby neprichádzali do kontaktu s agresívnymi látkami. Pokiaľ je to priestorovo možné, skladujte ich uložené na seba. Ďalším bezproblémovým uskladnením, pokiaľ máte zimné pneumatiky na diskoch je zavesenie na stenu na špeciálny hák. Takto zavesená zimná pneumatika nie je deformovaná a nezaberá takmer žiadne miesto. Okrem možnosti zavesenia majú dva samostatné disky výhodu menšieho namáhania pneumatiky pri výmene a tým pádom aj dlhšiu životnosť.

Skladovanie položených pneumatík

Ak nemáte inú možnosť a pneumatiky skladujete iba položené na zemi, skladujte ich nahustené na doporučený tlak a pravidelne ich otáčajte. Minimum je aspoň raz za mesiac, ideálne dva krát za mesiac ich pootočiť o 90 stupňov, aby sa zabránilo deformácii.